Jauniešu projekts "Sinerģija"

Mūsu projekta mērķis ir savest kopā līdzīgi domājošus aktīvos 13-25 gadus vecos novada jauniešus. Esam veikuši iestrādes šai virzienā, atraduši domubiedrus Pampāļos, Kalnos, Šķēdē, Lutriņos – jauniešus, kam patīk aktīvs dzīvesveids un kas gatavi iesaistīt šādās aktivitātēs citus. Lai šos jauniešus atbalstītu, dotu viņiem iespēju sadraudzēties, dalīties pieredzē, esam ieplānojuši 2 dienu piedzīvojumu pārgājienu ‘’Pa Dzintara ceļu’’ maršrutā Liepāja- Lietuvas robeža ar nakšņošanu Jūrmalciema viesu namā ‘’Klajumi’’, kur vakarā pie ugunskura neformālā gaisotnē jaunieši dalīsies savās pārgājiena sajūtās, pieredzē, kals turpmākās sadarbības plānus. Pats pārgājiens ir iespēja iet, pieredzēt, piedzīvot, dalīties, atbalstīt, komunicēt, sajust kopā būšanas prieku. Ir zināms, ka aktīvs dzīvesveids uztur labu smadzeņu darbību un dzīvesprieku, tāpēc no šī pārgājiena kā rezultātu gaidām sinerģiju(Kas ir sinerģija? Vienkāršiem vārdiem runājot – rezultāts ir lielāks nekā iesaistīto pušu ieguldījuma kopsumma. Sinerģija spēj apvienot un atraisīt cilvēkos mītošu milzu spēku un potenciālu. Radošais process ir grūti prognozējams – ar ko tas beigsies vai kurp tas novedīs. Nav arī paredzams, ar kādiem jauniem izaicinājumiem nāksies saskarties. Tāpēc ir nepieciešams atrast sevī lielu iekšējo pārliecību un drošību un kļūt par celmlauzi, atklāt jaunas iespējas un idejas tā, lai pārējie izvēlētos jums sekot. No Vikipēdijas. ) un jaunu līderu rašanos. Pārgājiena pirmajā dienā mums pievienosies arī Nīcas pagasta jaunieši, kas aktīvi darbojas savā jauniešu centrā, kur arī plānojam paviesoties. Tur gūsim jaunas idejas savām aktivitātēm. Otrā dienā apmeklēsim Pūsēnu kalnu- augstāko piejūrā, Papes dabas parku gida pavadībā un pētīsim savvaļas dzīvniekus- taurus, sumbrus, savvaļas zirgus, apmeklēsim Latvijas tālāko ciemu Nidu.

Pēc pārgājiena 1.augustā Jaunlutriņu Jauniešu centrā rīkosim Jauniešu dienu,VISIEM, KURI JŪTAS JAUNI. Šajā dienā atraktīvā veidā, kopā ar sportiskām aktivitātēm un komandu spēlēm , informēsim citus jauniešus un pagasta iedzīvotājus par to, ko dara un vēlas jaunieši- tādā veidā dodot ziņu- mēs esam šeit un tagad, mēs esam daļa no sabiedrības! Sporta spēlēs aicināsim piedalīties jauniešu un ģimeņu komandas, kurās vismaz 1 no dalībniekiem ir jauniešu vecumā.
Tādā veidā centīsimies saliedēt vietējo sabiedrību un aktivitātēs iesaistīt jaunās ģimenes, kurām šobrīd nav daudz iespēju.

Ilze Kļava 20.07.2015 09:09:18Jaunlutriņu attīstības biedrība © 2010
Kontaktpersonas: Ilze Kļava, ilze@druva.lv, 29115267 | Ilze Lāce, ilze21lace@inbox.lv, 29189208
Mājas lapas izveide WeDidIt [Pārvalde]